درج آگهی در بازاروکار رایگان بوده و آگهی های ویژه دارای امکانات خاصی می باشند - با ثبت آگهی ویژه آگهی شما بیشتر نمایش داده خواهد شد و در موتورهای جستجو نیز در نتیجه های بالاتری قرار خواهد گرفت

نیازمندیهای بازار و کار

ثبت شرکت در شیراز

ثبت شرکت در شیراز

آگهی رایگان
  •   phone
  • email
  •    تهران تهران
  • برای کسب و کار متفرقه
  • 122 بازدید
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
  • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
  • میدان ونک، تقاطع ملاصدرا و کردستان، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 5

شیراز مرکز استان فارس در جنوب غربی ایران است. شیراز با جمعیت 1,279,140 نفر برآورد سال (2006م) پنجمین شهر پرجمعیت ایران است. موقعیت جغرافیایی این شهر در ارتفاع 1486 متری از سطح دریا در دامنه های رشته کوه زاگرس است.

 

شیراز پر افتخار جلوه گاه با شکوه خداوندی و مرکز تلاٌلو انوار الهی فرزندان موسی بن جعفر (ع) است. شیراز شهر راز و نیاز، شهر عشق و هنر، مهد اندیشه های عارفانه و عاشقانه است. شیراز شهر فارسیان پاک و مهربان و با صفا است. 

بر اساس نوشتارهای الواح گلی کشف شده در تخت جمشید نام شیراز با واژه های تی رازی و شی رازی ذکر گردیده است که نشان گر قدمت این شهر با عظمت در دوره های پیش از اسلام است.

شیر در فارسی اوستایی به معنی شهر است و راز در زبان به معنی اسرار می باشد. بر حسب اصول دستوری چون دو حرف هم جنس کنار هم واقع شوند یکی حذف می شود، شیر راز، شیراز می گردد به معنی شهر راز.

در طول تاریخ این شهر، به واسطه مرکزیت نسبی اش در منطقه زاگرس جنوبی و واقع بودن در یک منطقه به نسبت حاصلخیز به محل طبیعی برای مبادلات محلی کالا بین کشاورزان و یکجانشینان و عشایری مانند قشقایی تبدیل گشته بود. همچنین این شهر در مسیر راه های تجاری داخل ایران به بنادر جنوب مانند بوشهر بوده است که این نقش با احداث شبکه راه آهن به بنادر دیگر ایران کمرنگ شده است. مرکزیت اداری و نظامی این شهر باعث رونق شهر در طول تاریخ بوده است. در دهه های اخیر صنعت گردشگری به رونق این شهر افزوده است.

شهرک صنعتی بزرگ شیراز صنایع کوچک و بزرگ بسیاری را در خود جای داده است. شیراز جایگاه بودن کارخانجات الکترونیکی متعددی از جمله صنایع مخابراتی و الکترونیک ایران (صاایران) می باشد. صنایع فناوری اطلاعات از بزرگترین صنایع این شهر به شمار می رود که با شهرهای بزرگی در زمینه تبادل صنایع فناوری اطلاعات در جهان در ارتباط می باشد.

کشاورزی همواره بخش مهمی از اقتصاد شیراز و حومه آن بوده است که دلیل آن فراوانی آب در این منطقه نسبت به بیابان های اطراف است. تولیدات کشاورزی این استان عبارتند از: انگور، نارنج، خرمالو، ازگیل، شلیل، انار و گندم. این شهر در تولید فرش و گل نیز معروف است. از صنایع دستی این شهر می توان به خاتم کاری، معرق کاری، قالی بافی و منبت کاری اشاره کرد.

صنایع مهم شیراز شامل صنایع الکترونیک، پالایشگاه نفت، مجتمع پتروشیمی، کارخانه سیمان، صنایع لاستیک سازی، صنایع لبنیات و صنایع نساجی است و در بخش انرژی نیروگاه شیراز، نیروگاه حافظ ، و نیروگاه خورشیدی نیزاز از جمله نیروگاه های مهم شیراز هستند.

آدرس: میدان ونک، تقاطع ملاصدرا و کردستان، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 5

سایت: kararegister.com

تلفن: 88880006-021

ایمیل: sabtkara@gmail.com

ثبت آگهی رایگان